• MEDAILOVÁ ŽATVA DETÍ A MLÁDEŽE Z GRACIE BARRA KOŠICE – BARCA

  MEDAILOVÁ ŽATVA DETÍ A MLÁDEŽE Z GRACIE BARRA KOŠICE – BARCA

  V sobotu sa v Martine a Trenčíne konali súťaže v Brazílskom jiu-jitsu a v Grapplingu.

  Martin privítal vyše stodvadsať detí, ktoré v rôznych kategóriách súťažili v čoraz populárnejšom športe, Brazílskom jiu-jitsu (Bjj) na turnaji s medzinárodnou účasťou pod názvom Sai Storm Martin. Sedem mladých ,,vraňarov,, z jedinej oficiálnej školy Bjj na Východnom Slovensku so sídlom v košickej mestskej časti Barca, si zo súťaže priviezlo štyri cenné kovy. V silnej konkurencii dievčat a chlapcov zo Slovenska, Čiech a Poľska, tréningovú drinu pretavili do jednej zlatej a troch bronzových kovov.
  Zvyšok našej malej výpravy napriek umiestneniam na nepopulárnom štvrtom, piatom a šiestom mieste, vôbec svojim výkonom nezaostal za svojimi rovesníkmi. Práve naopak, silnejších súperov pri debute na tatami potrápili a zanechali tým jasný odkaz, že s Gracie Barra Bjj Copacabana Košice, je nutné rátať aj v budúcnosti.

  Trenčín sa stal dejiskom posledného kola grapplingovej ligy Slovenskej asociácie grapplingu (SAG)
  Nicolas Džerenga a Pavol Langer počas ligy zbierali body a už v predposlednom kole bolo viac-menej jasné, že titul majstra Slovenska je minimálne pre Langera doma.
  Na kvalitne obsadenom turnaji, na ktorom sa pravidelne zúčastňujú grapplingové špičky nie len zo slovenských, ale aj zahraničných MMA či jiu jitsu klubov, naši borci svojimi výkonmi presvedčili všetkých zúčastnených a tak titul majster Slovenska si zaknihovali obaja košičania. Pre Nicolasa Džerengu už druhý a nadôvažok, Pavol Langer získal aj historicky prvý titulový opasok Slovenskej asociácie grapplingu.

  Z vyššie uvedeného jasne vyplýva, že napriek tomu, že Brazílske jiu-jitsu a Grappling sú síce v našich končinách relatívne mladé športy, no ich popularita celosvetovo rapídne stúpa a vďaka výkonom mladých košičanov sa nezmazateľne zapíše aj v Košiciach.

Zanechajte komentár

Zrušiť odpoveď